Golf Outing 2012



The Building Trades would like to thank the following for their continued support:




MAJOR EVENT SPONSORS


Horwitz, Horwitz & Associates, LTD.


Goldberg Weisman Cairo


Kozol Brothers




Prize Sponsors


Al' Steak House Restaurant


Anesi, Ozmon, Rodin, Novak & Kohen


Blue Ribbon Products Co.


Goldberg Weisman Cairo


Horwitz, Horwitz & Associates, LTD.


Illiinois Petroleum Council


Inwood Golf Course


Joliet Park District


Kozol Brothers


Ridge & Associates


Wedgewood Golf Course




Hole Sponsors


American Income Life Rona Spano
Amex Nooter LLC
AMS Mechanical Systems
Anesi, Ozmon, Rodin, Novak & Kohen
Atalanta Sosnoff Capital LLC
Atlantic Plant Services LLC
Austin Tyler Construction
Baish Excavating Inc.
Baum Sigman Auerbach & Neuman
Blue Ribbon Products Co.
Bob Howard Will Co. Board Dist 1
Boilermakers Local 1
Brand Energy Services LLC
Bukowski for Sheriff
Carpenters Local #434
Chgo Painting & Decorating Contractors FCA
Chicago & Cook County Building Trades Council
Chicago Area LECET
Chicago Laborers District LMCC
Chicago Regional Council of Carpenters
Citgo Lemont Refinery
Citizens for Linda Holmes
Citizens for Michael E. Hastings
Committee to Elect Lawrence Walsh
Citizens to Elect Nancy Schultz Voots
Congressman Dan Lipinski
Construction & General Laborers DC of Chicago
Contractors Association of Will & Grundy Counties
Conveyor Specialties Inc.
D Construction Inc.
D'Arcy Buick GMC
Democratic Party of Wheatland Township
Edward Masters-Attorney at Law
Exxon Mobil Corporation
FCL Builders
First Midwest Bank
Friends for Mike O'Connell
Friends of A.J. Wilhelmi
Friends of Emily Klunk-McAsey
Friends of Terry Marketti
Gallagher Asphalt
Gardner Mayor Tom Wise & Commissioners
Glaziers Local #27
Graycor Industrial Constructors
Grundy County Democratic Central Committee
Grundy County Board District 3
Hayes Mechanical
Heat & Frost Insulators Local #17
Horwitz & Horwitz
IBEW Local #176
IL Valley Labor Management
Illinois Pipe Trades Association
Imperial Construction Associates
Jason Mechanical Corp.
Jim Glasgow Will County States Attorney
John Gerl
Johnson & Krol LLC
Joliet Township Democrats
Jonathan Bates Grundy County States Attorney
Kankakee/Iroquois BTC
Kate Cloonen for State Representative
Knowles Construction Inc.
Kvaerner North American Construction
L.A. Sites Inc.
Laborers Local #225
Laborers Local #75
Lake County Building & Construction Trades
Laurie McPhillips for Recorder of Deeds
Legacy Professionals LLP
Lockport Township Democrats
Lyons & Pinner Electric Co.
Marquette Properties Inc.
Material Service Testing Inc.
McKeown Law Firm-Jim Harvey
Meade Electric Co
Midland States Bank
National Investment Services Inc.
NECA-IBEW Local 176
Neumann Co. Contractors Inc.
Northern IL Steel Supply
NW Indiana Building & Construction Trades Council
O'Connor & Nakos Ltd
Operating Engineers Local #150
P.T. Ferro Construction Co.
Painters District Council #14
Painters Local #33
Pat McGuire State Senator
Phyliss Dralle Candidate for Grundy County Coroner
Pipefitters Local #597
Plumbers Local #130
R. Berti Building Solutions
Rathburn Cservenyak & Kozol
Ridge & Associates
Roger C. Claar, Mayor of Bloingbrook
Roofers Local #11
Scheck Mechanical
Senator Toi Hutchinson
Shaw/Stone & Webster Const
Sheet Metal Workers Local #265
Sheriff Paul Kaupas
Shorewood Trustee Celine "Cene" Schwartz
Southland Friends of Labor
Sprinkler Fitters Local 281
Stars & Stripes
State Representative Larry Walsh Jr.
State Representative Lisa Dugan
Strategic Capital Investment Advisors
Teamsters Local #179 LMCC
Teamsters Local #179
The Labor Record
The Segal Company
Three Rivers Construction Alliance
Three Rivers Manufacturers Association
Tim Vanderhyden for Will Co. Board
Troy Fire Protection District Trustees
Waste Management
Will-Grundy County Central Trades & Labor




Golf Committee


Doc Gregory, Chairman


Wade Beasley
Bill Dietz
Charlie Johnson
Hugo Manzo
John Scheidt
Joe Strong
Juan Vazquez
Pat Young